Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

İletigönderen datadeveb » 22 Haz 2020, 01:31

Allah için, Resûlü için bu konuyu ben böyle yazışmalar olsun diye açmadım. Bugünün yarını var. Yarının sonu hesap günü var. Böyle yakışıksız tartışmalardan uzaklaşalım. Çoklu üyelik kullanan kişi var. Böyle kullanımlar engellensin diye açtım. Sözlerinizle birbirinizi düşman ediniyorsunuz. Kahramanlar bir anlık sabırlarıyla, dayançlarıyla kahraman olmuşlardır. Hayırlı geceler.
  • 0

Dil bilgisi çok olan birisi değilim. Hakkınızı helâl edin. Kelime-i Tevhid söyleyelim, çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyup uyalım, amel edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ yardım ve kabul etsin.
Ortak Türkçe Konatı: Discord sunucusu
Üyelik görseli
datadeveb
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1207

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 10:48

Ya şaka mısınız siz ya, yeni konuşmaları okudum. Birisi herif sözcüğüne alınmış, öbürü yok bana s*ktir git denildi hüüü kafasında. Böyle yapacaksanız hiç internete girmeyin arkadaşlar.

Şimdi bunun üstüne 1 milyon kez zırlamayın diye söylüyorum oradaki herif sözcüğünü aşağılamak anlamında kullanmamıştım.
  • 3

Onca olay olduktan sonra,
Niye düşlerim ki bir yokra?
-Tünerik Gezgini

OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

Değerleme: 1100

İletigönderen Gökbey » 22 Haz 2020, 19:17

Birçok kullanıcınıñ üyelikleri ve iletileri silinmiştir.

Birkaç géreksiz ileti için de yazışmalığıñ değeriniñ düştüğünüñ söylenmesi acıklı olmuş. :)
  • 1

Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 580

İletigönderen Türkeröz » 22 Haz 2020, 19:46

kuluduk yazdı:Senin bu iletine de Türkeröz artı vermiş, sen Türkeröz müsün? Zaten ne zamandır piyasada görünmüyor, isim değiştirmiş olabiilr. Bu iletiyi artılamak için giriş yapmış, ne kadar ilginç.

Neye kime artı eksi vereceğim kimseyi ilgilendirmez. Ancak ben yine de kimseye eksi vermek için vermedim, vermiyorum, vermeyi de düşünmüyorum. Eksi vermem için en önemli gereğim yalan ve sahtelikle artçılca davrananlardır. Değiştirmiş olsam beni hiç bu adla göremezdiniz. Görükmem/Gözükmem gerektiğince de gözüküyorum.

viewtopic.php?p=59071#p59071

Burada ben kendi önerimi söylemediğim halde ağızlar sözlüğündekine yorum katmadan derleme tarama çalışmaları bölümünde sundum (paylaştım). jikme-jik adlı kullanıcı da -5 vermiş.

viewtopic.php?p=9849#p9849

Burada da ben o dönemdeki düşüncemin iyi mi kötü mü olduğunu sordum, kimse de kötü demedi. jikme-jik adlı kullanıcı yine burada bana 22:32'de -5 vermiş. Kötü bulduysa kötü diyebilirdi, başka karşılık öneri verebilirdi. Ya kendisi naptı? 22:35'te benim dediğimin apayrısını olmayanı dedi. Hem beni eksiliyor hem de kendisi benim dediğime geliyor ve bunu da kıvırarak yapıyor. Doğru kıvırsa sorun yok, ancak yanlış kıvırıyor ne yazık ki. Benim dediğimi demiş olmamak için başka yerde kullanıldığını söylediğini doğru mu yanlış mı olduğuna yansız bakmadan diyor.

viewtopic.php?p=59077#p59077

Burada da yine jikme-jik beni -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=50833#p50833

Burada da beni gajja adlı kullanıcı beni -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=50856#p50856

Burada yine beni gajja adlı kullanıcı -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=47422#p47422

Burada da beni Ezgi_ adlı kullanıcı -5'le eksiliyor. Nitekim ben genel olarak kullanılan bir sözcüğü yazdım.

viewtopic.php?p=49081#p49081

Burada da yine Ezgi_ -5 veriyor. DLT'de geçen sözcüğün kökenin anlaşılmasını istemiştim oysa yalnızca.

viewtopic.php?p=49082#p49082

Bu da yine Ezgi_ adlı kullanıcı bana -5 veriyor, onun eksi veredurduklarından biri. Bunu da sözlükler bölümünde yazmıştım.

viewtopic.php?p=50714#p50714

Burada da Ezgi_ ile cingelek adlı kullanıcıların bana -5 verdiği başka bir tanesi daha. Burada ben "eli kanlı" sözünün somut kanıtını gösterdim. Başkaları gibi gerçekte genel olarak kullanılmayan, yalnızca kendileri söyleyip kendilerinin saydıkları sözcükleri halkı kandırmak yanıltmak için göstermiyorum.

Bunlar yalnızca gözükenlerdi. Bir de gözükmeyenlerle öncesi vardı. Ben burada gerçekleri gösterdiğim için beni sevmeyenlerden eksilik olmadıklarımdan da bir sürü eksiye yağmalandım. Ayrıca başka saldırıları da oldu.
  • 5

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 683

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 20:17

Bu eksileme saldırılarını bir önceki büyük yazışmalık kavgasında (datadeveb'in uzun süreliğine gidip sonradan geri döndüğü kavgada) ben de yaşamıştım. Bir süreden sonra tartışma dışındaki önerilerim de eksilenmeye başlamıştı. Yazışmalıkta büyük bir topluluk yaşanan bir tartışmadan sonra tam anlamıyla kin tutuyor ve bunu tartışma dışında başka konularda da gösteriyor. Sırf gereksiz eksileme almayayım diye uydurmatik'i, kuluduk'u, TDK'yi, jikme-jik'i ve birkaç kişi engellemek zorunda kalmış. Hepsi hâlâ bende engelli duruyor. Yazdıklarını okumak istediğimde gidip tıklayıp sayfayı yenileyerek okuyorum.
  • 5

-Tünerik Gezgini

Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 22:01

kişiyi* kalmıştım*

hızlı yazdığım için sanki Türkçe bilmiyormuşum gibi görünmüş ;D
  • 0

-Tünerik Gezgini

Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

İletigönderen datadeveb » 09 Nis 2021, 21:18

bilimdan, konattaşımız kutlugbeg'e yönelik yanlış düşünceler besliyorsunuz. Gerçek olup olmadığını anlamak istersen discord sunucumuza bekleriz.
  • 10

Dil bilgisi çok olan birisi değilim. Hakkınızı helâl edin. Kelime-i Tevhid söyleyelim, çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyup uyalım, amel edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ yardım ve kabul etsin.
Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen bilimdan » 09 Nis 2021, 21:44

datadeveb yazdı:bilimdan, konattaşımız kutlugbeg'e yönelik yanlış düşünceler besliyorsunuz. Gerçek olup olmadığını anlamak istersen discord sunucumuza bekleriz.
Bu konuda fikrimi söyledim, daha fazla da tartışmayı düşünmüyorum. Zaten kutlugbeg, mehmetö gibi üyelikler de size ait. Son sözüm budur.
  • 5

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 161

İletigönderen datadeveb » 09 Nis 2021, 22:27

Bilimdan, iftira atıyorsunuz bize. Sürdürürseniz gerekli yerlere başvuracağız.
Görsel
  • -5

Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen mehmetö » 19 Nis 2021, 10:48

bilimdan yazdı:Bu konuda fikrimi söyledim, daha fazla da tartışmayı düşünmüyorum. Zaten kutlugbeg, mehmetö gibi üyelikler de size ait. Son sözüm budur.

Ben başka bir kişiliğim, kendisine verdiğim bir puandan ötürü beni deveble bir görüyorsanız, kuluduk ile birbirinize çokça puan vermenizi bi düşünmeliyiz galiba.

Hadi biz neyse de yeni gelen üyeye de "sahte hesap" diyip -5 vermişsiniz. Her yeni gelene bunu yapacak mısınız?
sozumonadegildir, Oglak adlı kişilere sebepsizce eksi vermişsiniz, insanları burdan soğutmaya mı çalışıyorsunuz? "Anlatım bozukluklarından hangi hesapların eşleştiğini söyleyebilirim" diye gördüğünüz hayalleri mutlak gerçek sanarak yazışmalığa zarar veriyorsunuz, zaman kaybıysa yeni üyeleri her yazısında eksilemekle uğraşmayın, bırakın yazışmalığı.
  • 5

Düz çeviriyi gördüğümde etim dökülür
mehmetö
Mehmet
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 311

İletigönderen bilimdan » 19 Nis 2021, 13:09

Bu konuyu tartışmayacağımı belirtmiştim. Yeni gelen üyelere eksi vermiş olmamdan haberdar olup bu başlığa yazmış olmanız zaten konuyla ilgili ipuçları veriyor.
  • 0

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen TDK » 19 Nis 2021, 13:54

Yakın bir zamanda biri müstehcen fotoğraflar bulunan mesajlar yazarken gece saat 01.30-02.00 arasında birden datadeveb, mehmetö ve kutlugbeg isimli kullanıcılar çevrimiçi olup mesajları eksilemişti.

Bazı iletilere artı verirlerken de arada bir veya birkaç dakika fark olduğu görülüyor. Bu başlıkta bile:
birer dakika arayla artılama.png
8 dakika sonra artılama.png

Belki diyecekseniz biz zaten başka bir platform üzerinde devamlı sohbet ettiğimiz için konulardan birbirimizi haberdar ediyoruz. O zaman da ortada organize bir faaliyet var demektir.

Ayrıca kutlugbeg isimli kullanıcı ilk iletisinde kendisinden şüphelenilmemesi için şöyle bir ifade kullanmış:
sorgun başlığı.png

Burada yıllardır bir dolap dönüyor. Özellikle datadeveb isimli kullanıcı buraya üye olduktan sonra zaman zaman Türkerözünkünden bile daha saçma gözüken türetim yöntemi kullanan üyelikler arka arkaya açılmaya başladı ve bunlar birbirlerine artı oy vermekteler.
  • 0

TDK
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 50

İletigönderen kutlugbeg » 19 Nis 2021, 15:01

Bu kesin bilmişlik tavrının kaynağı ne merak ediyorum gerçekten. Nasıl insanlara birkaç cümleye bakarak böyle suçlamalarda bulunabilirsiniz?

TDK yazdı:Yakın bir zamanda biri müstehcen fotoğraflar bulunan mesajlar yazarken gece saat 01.30-02.00 arasında birden datadeveb, mehmetö ve kutlugbeg isimli kullanıcılar çevrimiçi olup mesajları eksilemişti.

Evet çünkü gecenin bir yarısı bu mesajlara denk geldim ardından onlara ve yetkililere haber verdim. Sorun nedir?

TDK yazdı:Belki diyecekseniz biz zaten başka bir platform üzerinde devamlı sohbet ettiğimiz için konulardan birbirimizi haberdar ediyoruz. O zaman da ortada organize bir faaliyet var demektir.

İkimizin de haksızca suçlandığı bir mesaja karşı başka bir mesaja birer dakika ara ile +5 vermişiz... Peki, bir gün ara ile verilseydi kanacak mıydınız?

Birbirine ard arda artı basan birkaç üyelik daha var. Adlarını yazmama gerek yok biraz bakınsanız görebilirsiniz. Neden aynı 3 hesap birbirine ard arda +5 basınca sahte olmadılar da biz olduk? Ben "onlar birbirine artı basmış kesin sahteler" gibi bir şey saçmalıyor muyum? Yok, yapmıyorum. Neden? Nedenini de ilgili kişiler içinde muhakeme etsin artık.

TDK yazdı:Ayrıca kutlugbeg isimli kullanıcı ilk iletisinde kendisinden şüphelenilmemesi için şöyle bir ifade kullanmış:

Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim ancak yeter. 2014 yılında üye olmadım diye ne bu tavırlar? Yaşım yeni yetti belki? Belki canım ŞİMDİ üye olmak istedi? Hesabını siz mi soracaksınız hiçbir dayanağınız olmadan?

TDK yazdı:Burada yıllardır bir dolap dönüyor. Özellikle datadeveb isimli kullanıcı buraya üye olduktan sonra zaman zaman Türkerözünkünden bile daha saçma gözüken türetim yöntemi kullanan üyelikler arka arkaya açılmaya başladı ve bunlar birbirlerine artı oy vermekteler.

Dönen dolapları bilmiyorum. Kimseye de arka arkaya artı verdiğim yok. Yalnızca beğendiğim ve kurallı olan iletileri artılıyordum ve yine yalnızca Türkçe'nin kurallılığından yanayım, yazılarımda da hep buna dikkat ettim. Eğer hata ettiysem beni düzeltin, ben de mutlak doğru değilim. Kimileri gibi "sahte üyeliksin al -5 ve engel" havasında takılmak kimseye hiçbir şey kazandırmaz.

bilimdan yazdı:Bu konuyu tartışmayacağımı belirtmiştim. Yeni gelen üyelere eksi vermiş olmamdan haberdar olup bu başlığa yazmış olmanız zaten konuyla ilgili ipuçları veriyor.

Cidden verilen eksileri başka bir hesap göremiyor muydu? Vay canına...

Elbette birtakım tatsız olayların ve üyeliklerin tecrübe edildiğini görüyorum. Ancak haksızlıkla herkesi soğutamazsınız buradan. Hakkımda şüphe olduğunu bir gün çocukça eksi yiyip engellendiğimde öğreniyorum. Bu kadar çok korumak niyetindeyseniz yazışmalığı aranızda 3 5 kişiye ayırmaktansa ya kendi yerliğinizi kurun ya da haksızlık edip insanları soğutmayın. At gözlüğü bazılarına çok yakışıyor cidden. Sürekli "ben doğruyum", "ben dedim oldu" havası var bazı üyelerde. Kocaman insanlar olduğunuzu tahmin ettiğimde bu yaşımda size bunları anlatırken bulmak kendimi beni utandırıyor.
  • 0

kutlugbeg
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 31

İletigönderen datadeveb » 19 Nis 2021, 15:50

Bizimle ilgili kuruntu besleyeceğinize dernek üyesi TürkçeSözlük78 memberlist.php?mode=viewprofile&u=3987 ile yazışıp kim olduğumuzu sorabilirsiniz. Saygılarımla.
  • 0

Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen bilimdan » 19 Nis 2021, 20:25

kutlugbeg yazdı:Cidden verilen eksileri başka bir hesap göremiyor muydu? Vay canına...
Konuyu tartışmayacağımı belirttiğim hâlde ve başlıkta en son datadeveb adlı üye mesaj yazdıktan sonra kendisine cevap da yazmadığım hâlde günler sonra yeni üye olmuş bir kullanıcıya verdiğim eksilerden dolayı bu konuyu tekrar açan sizsiniz. Bu da kesinlikle şüphe çeken bir durumdur. Eksileri başkaları da görmüş olabilir fakat neden siz bu konuyu bilhassa bu başlığa taşıdınız? Mademki o üyelikler size ait değil, o zaman neden bu konuyla bağlantı kurdunuz? Bu başlığa bir daha cevap yazıp daha fazla ortamı germeyin. Zaten ben sadece eksi verirken sizin hesabınızın sahte olduğunu yazmıştım, sonra niyeyse datadeveb adlı kullanıcı "bilimdan, konattaşımız kutlugbeg'e yönelik yanlış düşünceler besliyorsunuz" yazarak o konuyu bu başlığa taşıdı. Niyeyse?
  • 0

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

ÖncekiSoñraki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'