Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Türkey ne demek?

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Türkey ne demek?

İletigönderen Oktay D. » 10 May 2018, 15:09

Örneğiñiz uygun değil. Öyle bir şey olursa olsa olsa azımsayıcı bir şekilde gülerdim ve (siyasi olması nedeniyle olacak yaptırım ayrı olmak üzere) geçerdim.

Topluluklarıñ durumu hakkında doğru söylüyorsuñuz, biz de öyle şeyler gördük geçirdik bu 10 yıllık deñeyimimizde. Dernekleştik ve görmeye devam ettik. Ancak bu olaylara da artık bağışıklık kazandık. Kişiler, kendi adlarına istediklerini yapmakta özgürler, biz/siz de özgürüz. Siz burada yazdığıñız zaman kendi adıñıza yazıyorsuñuz, bizim adımıza değil. Biz burada ortam sağlıyıcıyız, siziñ kendi düşünceleriñiz ötekilerle birlikte yan yana veya karşı karşıya aynı ortamda tartılıyorlar, yoklanıyorlar, koñuşuluyorlar ve eleniyorlar.

Biz, düşünceleriñ özgürce aktığı zamanlarda yapıcı katkılarıñ daha iyi süzülüp yüzeye çıktığını görmüş bir topluluğuz. Siz burada, ne deñli aykırı olursa olsun görüşüñüzü söylediğiñiz zaman, doğru düzgün ise daha güçleniyor ve gelişiyor değilse eleniyor. Biz bunu déñeyimledik. O yüzden dayatmıyoruz.

İstesek dayatmacı olabilirdik ancak bu kéz aynı vérimi alamazdık. Saçma uydurma şeyleri tartışacaksıñız éleştireceksiñiz ve éleyeceksiñiz ki olgun şeyler çıkabilsin.

Öte yandan ben zaten kimiñ ne koñuşacağına nasıl karar vérebilirim ki. Ben kimim ki karar vériyorum? Siz kimsiñiz ki karar vérebilirsiñiz? Biz dili yönetmeye kalkışmıyoruz, siz de kalkışmayıñ.

Eğer Türkey sözcüğü size göre çok berbatsa (ki bence öyle) bunu tek tek dilbilimsel olarak irdeleyip éleştiriñ, (hakaret etmeden ideolojilere bulaşmadan) neden kullanılamayacağını ikna edici bir dille açıklayıñ, köşe yazısı olarak seve seve yayımlayalım. Siz yazdıñız da biz engelledik mi? Şahsen ben memnun olurum. Ama burada kuru kuru beğenmezlik étmeniñ bir katkısı olmuyor işte. Yalñızca size değil diğer üyelere de diyorum, kendim de dahilim (zamanım olsa her hafta köşe yazısı yazarım). Bu kadar açık.
  • 5

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 3629

Önceki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'