Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Dil arılaştırmanın saçmalığı, abesliği

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Dil arılaştırmanın saçmalığı, abesliği&Türkçe üzerindek

İletigönderen yigidim » 03 Oca 2013, 22:38

neden dün degilde bugün herkese acik, 50 yildir bilinen 2. dünya savasindan sonra bariscil ortam var iken neden yasak olmus, bakin misirdaki olan olay cindede olmustur, bircok bulgular yok edilmistir, bu gercegi görmezlikten gelmek, cok büyük bir ihmaldir, boslamadir, misirda yakilan , yok edilen bulgular artik konusulmuyor, yarin cinde'de aynisi olacak
  • 0

yigidim
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 6

Ynt: Dil arılaştırmanın saçmalığı, abesliği&Türkçe üzerindek

İletigönderen Boraan » 03 Oca 2013, 22:49

Hiçbirimiz Hunlardan öncesi hakkında okullarda doğru düzgün ötkün okuyamadık, Atatürk oğurunda bu tür çalışmalara çok önem veriliyordu, şimdi ise karalanmaktan öteye gidilmiyor en ufak bir çaba bile, elimizde tek var olan şu kurulumsal, tansıksal dilimiz.
  • 0

En soñ Boraan tarafından 03 Oca 2013, 22:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Üyelik görseli
Boraan
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 65

Ynt: Dil arılaştırmanın saçmalığı, abesliği

İletigönderen yigidim » 03 Oca 2013, 22:53

ayrica acukbitik denen arkadas piramitleri catvanlari saklamak icin agaclandirilmadigini catvanlar dikilirken agaclandirildigini iddia ediyor, öyleyse o agaclar yaklasik 2150 yasinda olmali, üstelik catvanlar kirectasi kerpicden yapilma, üstüne toprak dökmeden agac , ot bitmez, belli bu acukbitik arkadas toprak ile bir ilgisi yok ilesber(Tarimci/ciftci) cocugu degil belli, daha yaban ot'u olursa, ise yaramayan eski bir agaci kurutmak icin kirec dökerler, bu arkadas ne bilgisizmis, catvanlarin üstünün hepsi agacla örtülü pek yasli agac görüntüsünde degiller, agaclar yaslandikca büyürler budanmalari gerekir,  bu görünüm ise baya düzenli örtülü bir görünüm tam anlamiyla kusbakisi bir görüntülemeye engelleyici görünen bir kamuflaj, saklama biciminde  bu acukbitik arkadas gercekten sacmalamis, peki neden diye bir kendine sorsun azcik beyni calisiyorsa.
Ayrica Beyaz piramitleri, 2. Dünya savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussan,  Hindistan´dan Chungking´e erzak taşırken gördüğünü rapor etti. Kireçtaşından  yapıldıklarını tahmin ettiğini söyledi. Böylece bu bölgedeki dev piramitleri  tartışmaya açmış oldu. Alman araştırmacı yazar, Hartwig Hausdorf bölgeyi bizzat  ziyaret etti. Birçok materyal ve bilgi topladı hatta birkaç fotoğraf elde etti.  Ancak bu fotoğraflar birkaç tane ve uzaktan çekilmiş idi. Daha sonra, Çin  yönetimi, bu bölgede araştırma yapmayı, hem yabancı araştırmacılara hem de kendi  araştırmacılarına ve arkeologlarına yasakladı.
Bu konuyu ne denli aciklar bir sormak gerek
  • 0

En soñ yigidim tarafından 03 Oca 2013, 22:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
yigidim
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen yigidim » 03 Oca 2013, 23:03

kesinlikle Türk gecmisi ile ilgili arastirmalarin esksikligi konusunda yazdiklarini katiliyorum, Boraan kardesim
  • 0

yigidim
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen Boraan » 03 Oca 2013, 23:22

Buraya hanedan olabiliceğini düşündüren çatvanda çekilmiş bir betiz koymuştum. Diğer yandan ağaçlandırma yapıldığı da ayrıca belli oluyor.

http://turkcesivarken.com/yazismalik/ht ... 133#p29133
  • 0

Üyelik görseli
Boraan
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen BARIÞ » 04 Oca 2013, 11:54

Boraan yazdı:Buraya hanedan olabiliceğini düşündüren çatvanda çekilmiş bir betiz koymuştum. Diğer yandan ağaçlandırma yapıldığı da ayrıca belli oluyor.

http://turkcesivarken.com/yazismalik/http://turkcesivarken.com/phpBB3/viewtopic.php?p=29133#p29133

Özellikle Boraan ve yigidim arkadaşlarıma yazıyorum. Buyrun Beyaz Pramitler hakkında daha ayrıntılı bir araştırma:

http://avrasyadan.blogspot.com/2012/11/kurgan-yapm-heredotun-tarfine-goreresim.html

Adnan Mehel' in bu konuda eserlere dayanarak yaptığı, doyurucu olabileceğine inandığım bir çalışma. Soluksuz okudum sonuna kadar. Buyrun arkadaşlar!

Adnan Meherin alın terine sağlık diyorum.

Uğurola!
  • 0

Üyelik görseli
BARIÞ
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 14

İletigönderen Boraan » 04 Oca 2013, 16:58

İilintideki bilgiye dayalı, acaba çatvanda bulunan tekinin yukarda belirtilen kıpçak Türkü olmasıyla bir ilişkisi var mıdır?

Kurgan kültürünün Çine yansımasını anladım bu bilgilerden, Türk etkisi sözediliyor. Ancak yazarın da belirttiği gibi Çinli arkadaşları tarafından çekilmiş ışıtkınlar var, yalnızca kaynak taraması yapılmış tam bir araştırma diyemem, demek ola ki çatvanlar üzerinde hala tam bir bilim araştırılması yapılmamış.Biz Türkler gezmek, incelemek yerine  sanırım masabaşına  daha çok yatkınız.Belki de hiç akçal olanağımız yok. Yazar tüm bu bilgileri  Çinli arkadaşları aracılığı ile kaynakları araştırarak öğrenmiş gibi görünüyor. Söylenen ve yazılanlarla idare etmemiz gerekiyor. Ancak kesin olanlar çatvan biçiminde yapılmış höyük, kurgan olmaları, dikilen ağaçlar da belki üzerine örtülen toprağın öy içinde kaymaması için olabilir.
  • 0

Üyelik görseli
Boraan
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen BARIÞ » 04 Oca 2013, 17:04

Boraan yazdı:İilintideki bilgiye dayalı, acaba çatvanda bulunan tekinin yukarda belirtilen kıpçak Türkü olmasıyla bir ilişkisi var mıdır?

Kurgan kültürünün Çine yansımasını anladım bu bilgilerden, Türk etkisi sözediliyor. Ancak yazarın da belirttiği gibi Çinli arkadaşları tarafından çekilmiş ışıtkınlar var, yalnızca kaynak taraması yapılmış tam bir araştırma diyemem, demek ola ki çatvanlar üzerinde hala tam bir bilim araştırılması yapılmamış.Biz Türkler gezmek, incelemek yerine  sanırım masabaşına  daha çok yatkınız.Belki de hiç akçal olanağımız yok. Yazar tüm bu bilgileri  Çinli arkadaşları aracılığı ile kaynakları araştırarak öğrenmiş gibi görünüyor. Söylenen ve yazılanlarla idare etmemiz gerekiyor. Ancak kesin olanlar çatvan biçiminde yapılmış höyük, kurgan olmaları, dikilen ağaçlar da belki üzerine örtülen toprağın öy içinde kaymaması için olabilir.

Öyle, yalnızca kaynak taraması yapmış, Adnan Mehel bu çalışmayla, kurgan geleneğinin Türk ekininden alındığı sonucuna varıyor. Türk Tigini ayrıntısı önemli.

Uğurola!
  • 0

Üyelik görseli
BARIÞ
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 14

İletigönderen Bi50likdaha » 15 Tem 2013, 10:03

Tarih bilmemek kötü şey , Anadolu'nun nüfusu Türkler geldiğinde 15 milyon muş ! Ahahaha bu kadar gülmemiştim uzun süredir.
Türkiye Cumhuriyeti kurulurken Anadolu'da 15 milyon kişi yoktu ki ve Osmanlının yenildiği savaşlardan , kaybettiği topraklardan 5 milyona yakın nüfus akmıştı kısa sürede Türkiye'ye.
Türkler Anadolu'ya girerken Anadolu'nun büyük bir çoğunluğu ıssız , boştu. Uzun süre savaş süren topraklarda böyle bir sonuca ulaşılır , örnek olarak nasıl sadece pkk teröründen kaynaklanan nedenlenen sebeplerden dolayı güney doğunun göç vermesi boşalması gibi , 300 yıldan fazla süren Arap(islam) - Bizans savaşlarından kaynaklanan sebeplerden dolayı Anadolu boş ve güçsüzdü.
Asimilasyondan bahsetmiş garibim , Şimdi tarihte asimilasyon gözümüze iki farklı şekilde çarpar.
1. Yüksek , ezici kültürden kaynaklanan
2. Büyük nüfustan kaynaklanan
Şimdi değer dediğin gibi Türkler %3-5 olarak geldiyse geri kalan herkesi kendi kültürleri ve dilleri içinde asimile etmeleri için aşırı derecede yüksek , kültür ile uygarlık yetilerine iye olmaları gerekmektedir ki buna hayır demişsin.
İtalya'ya giren Germenler Latin kültürü içinde asimile olmuş Latinleşmişlerdir.
Büyük bir nüfusla gelmeleri lazım ki 15 milyon insanı kendi içlerinde eritmek için bir 50-60 milyon kişinin göçmesi demek ki bu da imkansız :).
Çinin büyük nüfusu ele geçirdiği yerlere yerleşerek yerli halkı kendi içinde eritmiştir hala da eritmektedirler.
Bir de bu barbar , yağmacı , çapçı Türkler 15 milyonluk Anadoluya elegeçirdiklerinde neden bu koca nüfus ayaklanmadı da hep ayaklananlar Türkler oldu ? Celali ,  Şahkulu vs vs say say bitmez :)
  • 0

Bi50likdaha
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 412

İletigönderen toorku » 09 Tem 2016, 06:53

dmx yazdı:Dil arılaştırmanın saçmalığı, abesliği&Türkçe üzerindeki ölümcül&geçmişinden koparan etkileri

4/son araştırmalara göre(lütfen aşağıdaki linke göz atın) anadoluya türk genetik girdisi 2,6% ile sınırlıdır yani yaklaşık 97% türk değiliz ve anadolu yerli halkından geliyoruz keza kültürümüz avcı göçebe türk kültürü değil ve fenotipimiz de türk mongoloid değil, insan sorar ki "bu saflaştırma hevesi stokholm sendromundan mı kaynaklanıyor?"
http://dodecad.blogspot.com/2010/11/how ... iting.html

böyle bir bağlantıya önem yükleyen sizsiniz sanrınız sadece sizi bağlar tüm kişilerin sizin bu öne sürdüğünüz nedenden dolayı türkçeyi türkçeleştirmeye çalışmalarının dışında da nedenleri de vardır

türkçe konuşan herkes türktür ırkla baştasıyla kafatasıyla ilgisi yok uydurmayın anadolunun küçük bir kısmının türk geni taşımasıyla türkçenin özgün usluğuna ulaşması çabaları arasında bağlantı kurmaya çalışmak ancak beyinsizlikdir

sizin bu anlayışınıza göre türkçeyi sadeleştirmek için öncelikli olarak anadoluda yaşayan insanları gen geçişim işlemlerinden geçirmek ve mümkün olduğunca ırkçı siyasetler izleyerek anadoluda gen havuzunu türkleştirmek gerekiyor

üzülerek söylemek gerekiyor ki böyle kişiler varlığı bile gidilecek daha çok yol olduğunu gösteriyor
  • 0

noktasızlaştıramalandıramadıklarımızdanmısınız
toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 1231

İletigönderen Yılgın » 09 Tem 2016, 18:18

Bu yerlikte bir "türkiyeliye" denk gelmek beni şaşırttı. Sorsam senin gibilere, ırkçı olmadıklarını söylerler ama nefret safsataları tükenince, Türklük şuuruna iye olan bu ülkenin çocuklarına "zaten siz Türk değilsiniz ki" diye laf masturbasyonu yapmaya başlarsınız.

Türk haplogrubu R1 dir. İngiltere %45, Almanya %40, Rusya %50, İran %63, Türkiye %45 R1a ya da R1b lidir. Kısacası varlığımızla ilgili bir sıkıntımız yok ama burada bile Türklüğün ölçütünün gen değil şuur olduğu görülüyor. Bu yüzden senin haplogrubun ne olursa olsun Türk olamazsın.

Birde üç günlük yaşamımızdaki çabamızı eleştirmiş. Üç günlük yaşamı olan senin gibi türkiyelilerdir. biz Türkler bin yıllardır yaşıyoruz. Siz üç gün önce türediniz üç gün sonra buharlaşıp gideceksiniz. Bizim için ise kaygılanma. Türkler daha milyon yıllar devirecek.
  • 0

Yılgın
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 19

İletigönderen toorku » 09 Tem 2016, 19:31

yılgın

cevabının kime olduğu pek belli değil ama benim karşılığımın ardından yazdığın için bana söylenme olasılığına yönelik olarak şunu söyleyebilirim ki kime ne dediğini bilmiyorsun ya yazdığımı adam gibi okumadın okuduysan da okuduğunu adam gibi anlamadın

türkiyeli mürkiyeli demedim bununla ilgili bir öneri ve sav da getirmedim ben sadece konuyu gen boyutuna taşıyan kişiye ki gen boyutunda bile olabildiğince türkleri az göstermeye çalışmasından dolayı bir karşılık verdim

ırkla genle ilgili bir sorununuz varsa benim cevap verdiğim kişiye karşılık yazınız benimle ilgili bir mesele değildir

bu noktada şunu ekleyeyim ayrıca bir insanın ırkı türk olabilir ama türkçe ya da türk dil toplulukları dillerinden birini anadili olarak konuşmuyorsa konuşamıyorsa ya da konuşmayı seçmiyorsa ırklığı onu kurtarmaz işbu durumda benim söylediğim noktaya gelinir almanyada avrupada böyle çok var ana baba türk çocuk türkçe bilmiyor sizce türk müdür

bir ara akp hükümeti osmanlı saltanat zevatından üçbeş hazirunu bırakın çağdaş türkçeyi zahiren bağlı oldukları kimselerin türkçesini bile konuşamayanları saltanatı getiriyoruz asrı saadet yapacaz diye yutturmaya çalıştı ama o tutkal tutmadı demek ki türkçeyi konuşabilmek esastır türklük iddiasında bulunabilmek için

türkçeyi en üst düzeyde konuşabiliyorsa genetik türkse türkçeyi ve türklüğü tüm yüreğiyle yaşıyorsa ve dahi çok güzel bir insansa en makbulüdür elbet türkçeyi konuşabilmek de karacaoglanı yunus emreyi babürü nevaiyi de okuyup yürekten anlayabilmekdir aynı zamanda

neyse uzatmayayım bana bir daha sataşmayasınız diye de bir kez daha belirteyim ki sizin öne sürdüğünüz suçlamaların hiçbiri benim meziyetlerimden değildir ve ben türkiyeliydi mozayikdi falan dallandıran birisi de değilim o yüzden beyhude uğraşmayınız zamanınıza yazık
  • 0

toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Yılgın » 09 Tem 2016, 21:16

toorku

Sizin yazdıklarınızı yine okudum daha sonra kendi yazdıklarımı okudum belki yanlış anlaşılmaya mahal vermişimdir diye ama yazdıklarımın size yönelik olduğunu nasıl çıkarımsadığınızı anlayamadım. Sizin zamanınıza yazık olmuş. Çünkü ben bütün yazdıklarınızı anladım da siz beni anlamamışsınız. Yazdıklarım sizi destekler nitelikte. Türk haplogurubunun diğer ülkelerde de çokça olduğunu ama onları Türk yapmadığına değinmişim. Bunun şuurla ilgili olduğunu söylemişim. Ayrıca eleştirdiğim kişinin yazdıklarından alıntı bile yapmışım. hala belli değilse söyleyeyim "dmx"
  • 0

Yılgın
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 19

İletigönderen toorku » 09 Tem 2016, 21:40

yılgın

dediğim gibi cevabın kime olduğu alıntı yapmış olsanız bile isimsiz olduğu çin bana pek aşikar gelmedi ben de ola ki bana yazmışsınızdır diye hemen arkamdan yazdığınız için bir karşılık peydahladım eksik okumuş olabilirim

neyse eğitim zaiyatı diyelim geçelim aynı düşüncede olmamıza sevindir
  • 0

toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Önceki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'