Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

İletigönderen datadeveb » 22 Haz 2020, 01:31

Allah için, Resûlü için bu konuyu ben böyle yazışmalar olsun diye açmadım. Bugünün yarını var. Yarının sonu hesap günü var. Böyle yakışıksız tartışmalardan uzaklaşalım. Çoklu üyelik kullanan kişi var. Böyle kullanımlar engellensin diye açtım. Sözlerinizle birbirinizi düşman ediniyorsunuz. Kahramanlar bir anlık sabırlarıyla, dayançlarıyla kahraman olmuşlardır. Hayırlı geceler.
  • 0

Çok dil bilgisi olan birisi değilim. Hakkınızı helal edin.

Kelime-i Tevhid söyleyelim. Çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyalım, onunla edim "amel" edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ kabul etsin.

Canlı yazışmalar > OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
datadeveb
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1152

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 10:48

Ya şaka mısınız siz ya, yeni konuşmaları okudum. Birisi herif sözcüğüne alınmış, öbürü yok bana s*ktir git denildi hüüü kafasında. Böyle yapacaksanız hiç internete girmeyin arkadaşlar.

Şimdi bunun üstüne 1 milyon kez zırlamayın diye söylüyorum oradaki herif sözcüğünü aşağılamak anlamında kullanmamıştım.
  • 2

Onca olay olduktan sonra,
Niye düşlerim ki bir yokra?
-Tünerik Gezgini

OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

Değerleme: 1079

İletigönderen Gökbey » 22 Haz 2020, 19:17

Birçok kullanıcınıñ üyelikleri ve iletileri silinmiştir.

Birkaç géreksiz ileti için de yazışmalığıñ değeriniñ düştüğünüñ söylenmesi acıklı olmuş. :)
  • 1

Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 557

İletigönderen Türkeröz » 22 Haz 2020, 19:46

kuluduk yazdı:Senin bu iletine de Türkeröz artı vermiş, sen Türkeröz müsün? Zaten ne zamandır piyasada görünmüyor, isim değiştirmiş olabiilr. Bu iletiyi artılamak için giriş yapmış, ne kadar ilginç.

Neye kime artı eksi vereceğim kimseyi ilgilendirmez. Ancak ben yine de kimseye eksi vermek için vermedim, vermiyorum, vermeyi de düşünmüyorum. Eksi vermem için en önemli gereğim yalan ve sahtelikle artçılca davrananlardır. Değiştirmiş olsam beni hiç bu adla göremezdiniz. Görükmem/Gözükmem gerektiğince de gözüküyorum.

viewtopic.php?p=59071#p59071

Burada ben kendi önerimi söylemediğim halde ağızlar sözlüğündekine yorum katmadan derleme tarama çalışmaları bölümünde sundum (paylaştım). jikme-jik adlı kullanıcı da -5 vermiş.

viewtopic.php?p=9849#p9849

Burada da ben o dönemdeki düşüncemin iyi mi kötü mü olduğunu sordum, kimse de kötü demedi. jikme-jik adlı kullanıcı yine burada bana 22:32'de -5 vermiş. Kötü bulduysa kötü diyebilirdi, başka karşılık öneri verebilirdi. Ya kendisi naptı? 22:35'te benim dediğimin apayrısını olmayanı dedi. Hem beni eksiliyor hem de kendisi benim dediğime geliyor ve bunu da kıvırarak yapıyor. Doğru kıvırsa sorun yok, ancak yanlış kıvırıyor ne yazık ki. Benim dediğimi demiş olmamak için başka yerde kullanıldığını söylediğini doğru mu yanlış mı olduğuna yansız bakmadan diyor.

viewtopic.php?p=59077#p59077

Burada da yine jikme-jik beni -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=50833#p50833

Burada da beni gajja adlı kullanıcı beni -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=50856#p50856

Burada yine beni gajja adlı kullanıcı -5'le eksiliyor.

viewtopic.php?p=47422#p47422

Burada da beni Ezgi_ adlı kullanıcı -5'le eksiliyor. Nitekim ben genel olarak kullanılan bir sözcüğü yazdım.

viewtopic.php?p=49081#p49081

Burada da yine Ezgi_ -5 veriyor. DLT'de geçen sözcüğün kökenin anlaşılmasını istemiştim oysa yalnızca.

viewtopic.php?p=49082#p49082

Bu da yine Ezgi_ adlı kullanıcı bana -5 veriyor, onun eksi veredurduklarından biri. Bunu da sözlükler bölümünde yazmıştım.

viewtopic.php?p=50714#p50714

Burada da Ezgi_ ile cingelek adlı kullanıcıların bana -5 verdiği başka bir tanesi daha. Burada ben "eli kanlı" sözünün somut kanıtını gösterdim. Başkaları gibi gerçekte genel olarak kullanılmayan, yalnızca kendileri söyleyip kendilerinin saydıkları sözcükleri halkı kandırmak yanıltmak için göstermiyorum.

Bunlar yalnızca gözükenlerdi. Bir de gözükmeyenlerle öncesi vardı. Ben burada gerçekleri gösterdiğim için beni sevmeyenlerden eksilik olmadıklarımdan da bir sürü eksiye yağmalandım. Ayrıca başka saldırıları da oldu.
  • 5

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 649

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 20:17

Bu eksileme saldırılarını bir önceki büyük yazışmalık kavgasında (datadeveb'in uzun süreliğine gidip sonradan geri döndüğü kavgada) ben de yaşamıştım. Bir süreden sonra tartışma dışındaki önerilerim de eksilenmeye başlamıştı. Yazışmalıkta büyük bir topluluk yaşanan bir tartışmadan sonra tam anlamıyla kin tutuyor ve bunu tartışma dışında başka konularda da gösteriyor. Sırf gereksiz eksileme almayayım diye uydurmatik'i, kuluduk'u, TDK'yi, jikme-jik'i ve birkaç kişi engellemek zorunda kalmış. Hepsi hâlâ bende engelli duruyor. Yazdıklarını okumak istediğimde gidip tıklayıp sayfayı yenileyerek okuyorum.
  • 5

Onca olay olduktan sonra,
Niye düşlerim ki bir yokra?
-Tünerik Gezgini

OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

Değerleme: 1079

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 22 Haz 2020, 22:01