Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

İletigönderen datadeveb » 19 Haz 2020, 19:23

Selamun aleykum, esenlikler, bin sağlıklar.

Yazışmalıkta bir süredir aynı kişinin başka başka üyelikler açarak iletiler yazdığını düşündürecek durumlara tanık olduk. Teknik önlem alınmasını istiyorum.

Kolay gelsin.
  • 25

Çok dil bilgisi olan birisi değilim. Hakkınızı helal edin.

Kelime-i Tevhid söyleyelim. Çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyalım, onunla edim "amel" edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ kabul etsin.

Canlı yazışmalar > OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
datadeveb
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1152

Ynt: Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 19 Haz 2020, 20:16

bknz. Algan, Külliyat, Klamzen
  • 5

Onca olay olduktan sonra,
Niye düşlerim ki bir yokra?
-Tünerik Gezgini

OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

Değerleme: 1079

İletigönderen uydurmatik » 19 Haz 2020, 23:04

10 dakika arayla eksileme.png
Hadi biri başka öbürü başka iletileri eksilese ayrı kişiler olabilir diye düşünülebilirdi ama böyle olunca aynı kişi olması muhtemel.
  • 5

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: -38

İletigönderen kuluduk » 19 Haz 2020, 23:54

uydurmatik yazdı:
Hadi biri başka öbürü başka iletileri eksilese ayrı kişiler olabilir diye düşünülebilirdi ama böyle olunca aynı kişi olması muhtemel.
Timurram ile aynı kişi de olabilirler.
  • -10

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 135

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 00:01

kuluduk yazdı:
uydurmatik yazdı:
Timurram ile aynı kişi de olabilirler.
Dahası Algan, Külliyat, Klamzen kullanıcı adlarını kullananların hepsi aynı kişi veya iki kişi de olabilir. Forumda bir üyenin birden fazla kullanıcı adı kullanamayacağı ile ilgili bir kural yok galiba.
  • -5

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 20 Haz 2020, 00:14

Algan, Külliyat ve Klamzen adlı kullanıcıların aynı kişi olduğuna eminim. Algan, Ortak Türkçe Konatı adlı discord sunucumuzda etkin bir çocuktu (kendisi 13 yaşında). Bir süre sonra böyle yazılar yazıp değişik davranmaya başladı diye attık. O günden beridir yazışmalığın içine etti bildiğiniz. Sözcük seçimlerinden ve ad değiştirmelerinden aynı kişi olduğunu fark edebilirsiniz.

RAS da onun hesâbı çıksa pek şaşırmam, doğrusunu söylemek gerekirse ben bu 4 kişinin de aynı kişi olduğunu düşünüyorum ancak RAS'tan pek emin değilim diye iletinin başında 3 yazdım.

Bence yazışmalığa bulunak yasaklaması (IP ban) özelliği getirilmeli. Algan, önceki konuşmalarda ve bir sürü yerde yinyine tekrâr tekrâr yazışmalık kurallarını çiğnedi ve hâlâ burada. Yazışmalık üyelerine ırkçı ithamlarında bulunmaktan tutun düzgün argüman sunamayıp bir sürü bilgi kirliliği oluşturmaya ve hattâ insanlarla dalga geçmeye dek (şakalaşmak anlamında değil) götürdü işi.

Ben Algan'a bulunak yasaklaması atılması gerektiğini düşünüyorum, sizi bilmem.
  • 0

-Tünerik Gezgini

Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

İletigönderen datadeveb » 20 Haz 2020, 12:19

Başkaları da mı varmış? ??? ??? ??? Yetkililerin, yöneticilerin iyi araştırması gerekecek.
  • 0

Çok dil bilgisi olan birisi değilim. Hakkınızı helal edin.

Kelime-i Tevhid söyleyelim. Çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyalım, onunla edim "amel" edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ kabul etsin.

Canlı yazışmalar > OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1152

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 15:49

timurram yazdı:Ben de bu uydurmatik, çöne ve kuluduk adlı kullanıcıların aynı kişiler olduğunu düşünüyorum...uydurmatik'le bir konunun altında tartışmıştık. Pek yediremedi herhalde ondan sonra üçü benim iletilerime eksi değerler yağdırmaya başladı...Bir yıldır üyeyim kimsenin ilgilenmediği iletilerimi bile bulup eksi değerler vermişler...Uydurmatik bir ara eksi değerlere düşöüştü tekrar çöne ve kuluduk adlı kullanıcıların verdiği değerlerle artı değerlere yükseldi...Zaten farkedersiniz üçü de birbirlerine değer veriyorlar...kuluduk yukarda beni hedef göstermiş...Ama tekrar söylüyorum emin değilim öyle olduğunu düşünüyorum kimseyi zan altında bırakmak istemem... Yazışmalık'ın yönetimine havale ediyorum...

Görsel

Bokunu çıkardınız artık çoluk çocukla uğraşamam...Site yönetiminden benim üyeliğimi ve bütün mesajlarımı silmesini istiyorum ben yapamadım....
Burada farklı iletiler eksilenmiş. Benim sizinle olan tartışmadan sonra 10 dk. arayla aynı iletiler eksilenmiş.
  • -5

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 15:50

timurram yazdı:Hele kuluduk adlı kulllanıcı bütün eksi değerleri iki dakika içinde vermiş... İletilerden biri de videoluydu...2 dk içinde iletiyi nasıl okudun sonra başka iletiye geçtin onu okudun eksi değer verdin sonra başka başlığa geçtin oradaki iletileri sırayla okudun sıra benim iletime geldi ve iletimdeki videoyu 2 dk dan az sürede izledin de eksi değer verdin...Belli ki benimle bir hesabı var...Kendisiyle hiç yazışmamış ve cevaplaşmamış olmamıza rağmen nasıl oluyorsa...
Sizinki yine 2 dk.da eksilenmiş, benimki saniyeler içinde eksilenmiş.
  • 0

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 15:53

Şu eksi artı olayı da saçma sapan bir hâl aldı zaten. Şu zıkkım tümden kaldırılsın. Fikri olan fikre fikirle karşılık verebilir, eksiyle artıyla değil.
  • 0

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 15:57

Ve forumda hakaret, itham, sen'li hitap bundan sonra yasak olsun. Belki bazı kullanıcılar birbirini tanıyordur ama burada onlar da siz'li hitap kullanabilir. Hani var ya karı-koca öğretmendir veya akademisyendir, öğrencilerin yanında bey, hanım, siz'li hitap kullanırlar, işte ona benzer şekilde burada da sen'li hitap kullanılmasın. Adam gelmiş burada datadeveb adlı kullanıcıya küfretmiş. O da manasını bilmiyor olacak ki tartışmaya bir şey olmamış gibi devam etmiş.
  • 0

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 16:20

kuluduk yazdı:
timurram yazdı:Ben de bu uydurmatik, çöne ve kuluduk adlı kullanıcıların aynı kişiler olduğunu düşünüyorum...uydurmatik'le bir konunun altında tartışmıştık. Pek yediremedi herhalde ondan sonra üçü benim iletilerime eksi değerler yağdırmaya başladı...Bir yıldır üyeyim kimsenin ilgilenmediği iletilerimi bile bulup eksi değerler vermişler...Uydurmatik bir ara eksi değerlere düşöüştü tekrar çöne ve kuluduk adlı kullanıcıların verdiği değerlerle artı değerlere yükseldi...Zaten farkedersiniz üçü de birbirlerine değer veriyorlar...kuluduk yukarda beni hedef göstermiş...Ama tekrar söylüyorum emin değilim öyle olduğunu düşünüyorum kimseyi zan altında bırakmak istemem... Yazışmalık'ın yönetimine havale ediyorum...

Görsel

Bokunu çıkardınız artık çoluk çocukla uğraşamam...Site yönetiminden benim üyeliğimi ve bütün mesajlarımı silmesini istiyorum ben yapamadım....
Senin bu iletine de Türkeröz artı vermiş, sen Türkeröz müsün? Zaten ne zamandır piyasada görünmüyor, isim değiştirmiş olabiilr. Bu iletiyi artılamak için giriş yapmış, ne kadar ilginç.
Forumda bu seri eksileme işini de ilk Türkeröz çıkarmıştı galiba, sonradan oylamaya sınır getirildi. Diyorum işte oylama kaldırılsın. Adam açar 6-7 tane sahte hesap birbirine oy verir.
  • 5

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen TürkçeSözlük78 » 20 Haz 2020, 16:29

Değerleme özelliği kaldırılacağına herkes olgun bir birey gibi davranmaya başlayıp küçük çocuk gibi görüp beğenmediği her şeye -5 basmasa daha iyi olur sanki?
  • 0

-Tünerik Gezgini

Üyelik görseli
TürkçeSözlük78
Oğuzhan T.
Dérnek Üyesi

İletigönderen uydurmatik » 20 Haz 2020, 16:35

TürkçeSözlük78 yazdı:Değerleme özelliği kaldırılacağına herkes olgun bir birey gibi davranmaya başlayıp küçük çocuk gibi görüp beğenmediği her şeye -5 basmasa daha iyi olur sanki?
+5/-5 vermek yerine fikre fikirle karşılık verilebilir. Sosyal medyada beğen diye bir şey var ama bu aynı zamanda gönderiyi paylaşmak için bir yöntem. Burası sosyal medya değil, fikirlerin tartışılacağı yerdir. Bu uygulama yokken de foruma katılım olmuyor muydu? Böyle sahte hesaplar birbirine artı eksi vererek katılım yapacaksa hiç yapmasınlar. Bir de forumda moderatör eksikliği var. Adam küfrediyor, şikayet gönderiyoruz. Oktay D. yoğunsa foruma üç gün sonra uğrasa o yazı orada üç gün duracak. Gerçi bilmiyorum Oktay D. belki o yazıyı silmez bile. Zaman zaman üyeleri şaşırtan uygulamaları olmuştur kendisinin.
  • 5

uydurmatik
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Soñraki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 3 konuk

Reputation System ©'