Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Beğeni eklentisi kuruldu

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

Ynt: Beğeni eklentisi kuruldu

İletigönderen Oktay D. » 20 Şub 2017, 14:11

toorku yazdı:oktay yoldaş bence değerleme çok iyi bir özellik yararı olduğunu düşünüyorum ama sadece artılama özelliği olsun meselesi olanlar özelden dalsınlar birbirlerine biz başlıkları dildaşların nasıl kavga ettiklerini belgelemek için değil sonuçta ağ üzerinde sözcük karşılığı arayanların bir karşılık bulabilmeleri için yapıyoruz

Anti-spam öñlemler aldım, yérliğiñ yazılımı geçmiş değerlemeleri de bu öñlemler ışığında yeniden düzenleyecek. Ard arda veya aynı üyeye seri eksileme veya artılama kalktı, geçmiş yapılanlar da (yalñızca gajja değil) bu yeñi kurala göre otomatik olarak düzenlenecek (öyle bir özelliği var, aşağıdaki görsele bakıñız), öñce yédek alacağım.

Ayrıca devinim adlı üyemiz baña bazı görünümle ilgili öñerilerde bulundu. Örneğin değerleme düğmeleriniñ çok belirgin olduğunu bu yüzden ona çok öñem atfedilmiş olabileceğini söyledi. Bu öñeriyi yararlı buluyorum, örneğin olumsuz değerleme kıpkırmızı olarak görünüyor, onu daha sönük hâle getireceğim. Ayrıca olumsuz değerlemeyi tamamen kaldırmak yérine biraz daha zorlaştırmayı düşünüyorum. Bunu yapmak için eklentide bazı ufak tefek yazılım değişiklikleri yapmam gérekebilir, uygun bir zamanda bunu halledeceğim.
  • 0

Ekler
Ekran Resmi 2017-02-20 14.12.24.png
Ekran Resmi 2017-02-20 14.12.24.png (43.18 KiB) 1586 kéz görüntülendi
Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 4051

İletigönderen toorku » 21 Şub 2017, 00:23

Oktay D. yazdı:Anti-spam öñlemler aldım, yérliğiñ yazılımı geçmiş değerlemeleri de bu öñlemler ışığında yeniden düzenleyecek. Ard arda veya aynı üyeye seri eksileme veya artılama kalktı, geçmiş yapılanlar da (yalñızca gajja değil) bu yeñi kurala göre otomatik olarak düzenlenecek (öyle bir özelliği var, aşağıdaki görsele bakıñız), öñce yédek alacağım.

Ayrıca devinim adlı üyemiz baña bazı görünümle ilgili öñerilerde bulundu. Örneğin değerleme düğmeleriniñ çok belirgin olduğunu bu yüzden ona çok öñem atfedilmiş olabileceğini söyledi. Bu öñeriyi yararlı buluyorum, örneğin olumsuz değerleme kıpkırmızı olarak görünüyor, onu daha sönük hâle getireceğim. Ayrıca olumsuz değerlemeyi tamamen kaldırmak yérine biraz daha zorlaştırmayı düşünüyorum. Bunu yapmak için eklentide bazı ufak tefek yazılım değişiklikleri yapmam gérekebilir, uygun bir zamanda bunu halledeceğim.

düzenlemeler için teşekkürler

olumsuz değerleme konusunda da örneğin değerleme penceresinde ek olarak kullanıcının bu yönde oy vermesini caydıracak bir kaç biş şey yazabilir örneğin eksi değerlemenin mümkün olduğunca sınrlı tutulması ve çok kötü öneriler dışında mümkünse kullanılmaması gibi
  • 0

noktasızlaştıramalandıramadıklarımızdanmısınız
toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 1231

İletigönderen Türkeröz » 25 Şub 2017, 03:26

Benim için eksi nedenleri karalamalardır, kötülemelerdir.. Burdaki biri zebra için çizgili at demişti kalkıp da ona eksi verecek değilim, öneride kötü niyet sezmedim. Ancak birisinin önerisini çarpıtmaya çalışanların dürüst olmadıklarını düşünürüm. Türkiye Türkçesi'ni uydurukça bulup da yermeye çalışanları da dürüst bulmam. "telefonlamak, birdem" gibi vb. sözcükleri savunuyorlar. Savunurlarken de kendi çapanoğlu olduklarını bilmeyenlere yutturmaya çalışıyorlar. Böylelerine değer vermem ben.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 521

İletigönderen kuluduk » 01 Mar 2017, 18:25

Türkeröz yazdı:Benim için eksi nedenleri karalamalardır, kötülemelerdir.. Burdaki biri zebra için çizgili at demişti kalkıp da ona eksi verecek değilim, öneride kötü niyet sezmedim. Ancak birisinin önerisini çarpıtmaya çalışanların dürüst olmadıklarını düşünürüm. Türkiye Türkçesi'ni uydurukça bulup da yermeye çalışanları da dürüst bulmam. "telefonlamak, birdem" gibi vb. sözcükleri savunuyorlar. Savunurlarken de kendi çapanoğlu olduklarını bilmeyenlere yutturmaya çalışıyorlar. Böylelerine değer vermem ben.
Bir kere forumda kendin seri eksi vermiştin. Telefonlamak kelimesinin falan konuyla ilgisi nedir? Böyle bir kelime lugatlerde var ve kullanıldığına dair örnekler de var:

1963, Kasım Ener, Çukurova'nın işgali ve kurtuluş savaşı, p. 64

Hareket etmeden önce, bucak istasyonuna, yeter ilâçla Madam Menil'in gönderilmesini telefonladım.

1974, Aka Gündüz, Dikmen Yıldızı, p. 34

(A. P.) şu cevabı telefonladı

1990, Kemal Tahir, ‎Cengiz Yazoğlu, Sanat Edebiyat vol. 4, p. 62

Beş altı günlük işi kaldığını telefonladı.

2010, Gülten Uğurlu, ‎Kaya Kaynar, "Hayat dersi": Kaya Kaynar ve dünyası : yaşantı, p. 73

Bir ara anneme 'yemeğe burada kalacağımı' Bebek'e giderek telefonladık postahaneden.

Kendi çapanoğulları dediğin kelime 1963 yılında muhtemelen sen doğmadan önce kullanılmış.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 164

Önceki

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'