Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Çizimli Tanıtım Görüntüsü

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

Çizimli Tanıtım Görüntüsü

İletigönderen Oktay D. » 26 May 2014, 14:41

Esenlikler hepiñize,

Toplu sanal ortam sosyal medya da yayınlanması için bir tanıtım görüntüsü yapalım diyorum. Ancak bu görüntü, devinimli çizim animasyon türünde olup seslendirmeli olsun diye öneriyorum. Daha doğrusu, görsel öğeleriñ bol olduğu bir sunum biçiminde olabilir.

Daha ayrıntılı konuşacak olursam:
- Seslendirilecek bir metin tasarlansın.
- Seslendirilsin.
- Seslendirilmiş metin üzerine oturacak bir devinimli çizim anıklansın. Bir bakıma, sunum gibi.
- Facebook, Twitter, Google+, ağ günceleri gibi yérlerde yayılsın.

İlk metin taslağını alıntı olarak önerebilirsiñiz. Ardından düzeltme önerilerini burada tartışalım. Doğrudan düzeltmeleri yapıp düzenlenmiş biçimi kendi iletiñizde alıntılayabilirsiñiz. Örneğin çıkardığıñız kısımları kırmızıya eklediğiñiz kısımları yeşile ya da maviye boyayıp yayınlayabilirsiñiz:
Bu kelimeyisözcüğü yazıyorum.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 4301

Ynt: Çizimli Tanıtım Görüntüsü

İletigönderen M.calli » 26 May 2014, 18:34

tanıtım için elbette güzel bir yol ama ben insanların izlemekten çok takılabileceği şeyleri sormaca, bilgi yarışması gibi etkinliklerin daha yararlı olacağı düşüncesindeyim
  • 0

Demir tavında düşünce dilde dövülür.
M.calli
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 530

İletigönderen Oktay D. » 26 May 2014, 19:48

M.calli yazdı:tanıtım için elbette güzel bir yol ama ben insanların izlemekten çok takılabileceği şeyleri sormaca, bilgi yarışması gibi etkinliklerin daha yararlı olacağı düşüncesindeyim

Doğru. Ancak ne yazık ki yöneticiler olarak şimdilik yurt dışından bu konuda somut adımlar atamıyoruz. Siziñ gibi üyelerimiz bu konuda kendi bulundukları yérlerde adımlar atarsa biz de seviniriz tabi :) Belki de bu kahraman siz olacaksıñızdır!? :)

Bu arada yukarıda "tanıtım" demişim ama pek açmamışım. Elbette yérliğiñ tanıtımı değil, Türkçeniñ buradaki gibi sözcüklerle kullanımınıñ tanıtımı...
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen M.calli » 26 May 2014, 20:40

kahramanlık çok abartılı bir sözcük oldu programcılık bilsem hemen yapıcam bir uygulama yani bunu televizyonda yayınlanacak bir şey olarak yapmaya gerek yok site üzerinden oynanabilecek türkçe sözcükler kökenleri üzerine yapılacak bir uygulama belki telefonlar içinde yazılabilir ama dediğim gibi benim öyle bir özelliğim yok :)
  • 0

Demir tavında düşünce dilde dövülür.
M.calli
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 26 May 2014, 21:41

Ben gerçek bir sormaca olarak düşündüm, kişilerle sokakta yapılan türden. Yerlik üzerinde yapılabilir tabi. Onu ayrı başlıkta değerlendirelim.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

Re: Çizimli Tanıtım Görüntüsü

İletigönderen M.calli » 29 Haz 2014, 12:13

dostlar geçen gün uzuma duraklara küçük öykülerle dildeki yabancı sözcüklerin türkçe karşılıkları üzerine bir paragraflık yazılarla bilgilendirme yapabiliriz gibi bir düşünce geldi ne dersiniz ?
  • 2

M.calli
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen M.calli » 29 Haz 2014, 22:10

bu sözcüklerden ilki için benim önerim kültür ve karşılığı olan ekin sözcüğü üzerinden bir yazı sizce de uygun mudur ?
  • 0

M.calli
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen M.calli » 11 Tem 2014, 15:50

• 3

M.calli
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen toorku » 18 Ara 2014, 08:35

devinimli çizim yerine akançizim
film yerine akanyansıt (ki farsçada da aks sanırım arapça fotoğraf için kullanılır, yansıma , görüntü vb) örneğin akaryakıt gayet güzel kullanımda
ayrıca bir türk akanyansıtında gımıldah ın kullanıldığını görmüştüm önce saçma gelebilir ama movie sözcüğüne karşılık oturur

bu düşünsel tasgı ilerlerse yardım olabilirim akanyansıt, oynama ve benzeri konularda tecrübem söz konusu
  • 6

noktasızlaştıramalandıramadıklarımızdanmısınız
toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 1247

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'