Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

PAÜ'den Azerice, Özbekçe, Kırgızca Sözlükler

Türkçe ile ilintili bétikler ulayı sözlükleriñ tanıtımlarını, paylaşımlarını içerir.

PAÜ'den Azerice, Özbekçe, Kırgızca Sözlükler

İletigönderen TDK » 04 Ara 2014, 01:20

• 4

TDK
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: -15

Re: PAÜ'den Azerice, Özbekçe, Kırgızca Sözlükler

İletigönderen Sinekkaydi2 » 04 Ara 2014, 12:45

Bu da bulunsun
Kazakça Sözlük
  • 4

Sinekkaydi2
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 567

Ynt: PAÜ'den Azerice, Özbekçe, Kırgızca Sözlükler

İletigönderen Türkeröz » 07 Mar 2015, 14:37

Daha Azerice'de buzlaq quşu sözcüğü (kelimesi) kendilerinin dayatmaya çalıştıkları anlam girmemişken sözde paü olan sözlüğe buzlaq quşunu da eklediklerini gördükten sonra asla güvenmem.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 509

İletiThis post was deleted by TDK on 08 Mar 2015, 07:49.
Gérekçe: Vazgeçtim :D

İletigönderen bilimdan » 26 Kas 2017, 00:56

PAÜ Osmanlıca sözlükte روز maddesinde görüldüğü gibi Farsça sözlükten de neticeler gelebiliyor. Arama sonuçlarında bulduğunuz kelimeyi tıklayarak bu tip ayrıntıları görebiliyorsunuz.
  • 0

bilimdan
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 8

İletigönderen bilimdan » 26 Kas 2017, 13:56

Türkeröz yazdı:Daha Azerice'de buzlaq quşu sözcüğü (kelimesi) kendilerinin dayatmaya çalıştıkları anlam girmemişken sözde paü olan sözlüğe buzlaq quşunu da eklediklerini gördükten sonra asla güvenmem.
Google'a buzlaqquşu yazıp aratınca sağ tarafta Türkçe Vikipedinin Diuca speculifera maddesinden bilgiler görüntüleniyor.
  • 0

bilimdan
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen Türkeröz » 26 Kas 2017, 19:20

bilimdan yazdı:
Türkeröz yazdı:Daha Azerice'de buzlaq quşu sözcüğü (kelimesi) kendilerinin dayatmaya çalıştıkları anlam girmemişken sözde paü olan sözlüğe buzlaq quşunu da eklediklerini gördükten sonra asla güvenmem.
Google'a buzlaqquşu yazıp aratınca sağ tarafta Türkçe Vikipedinin Diuca speculifera maddesinden bilgiler görüntüleniyor.

Bu sözünüzden siz ya önyargılı olduğunuz ya da saman altından su yürütenlerden olduğunuz çıkıyor. Önyargılıysanız, olmayın; ...
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen bilimdan » 26 Kas 2017, 20:01

Türkeröz yazdı:
bilimdan yazdı:

Bu sözünüzden siz ya önyargılı olduğunuz ya da saman altından su yürütenlerden olduğunuz çıkıyor. Önyargılıysanız, olmayın; ...
Sizin imzanızdaki adreslerden bu kelime ile ilgili takıntılı olduğunuz zaten belli. Google buzlaqquşu kelimesini Diuca speculifera maddesine yönlendiriyor. Bununla birlikte PAÜ'nün sözlüğüne sırf bu kelimeden dolayı laf ediyorsunuz.
  • 0

bilimdan
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen Türkeröz » 26 Kas 2017, 21:04

Bana takıntılı diyenlere bakın, ben sizin takıntılarınızı görmüyorum sanki. Sizde tutarlılık da yok, dürüstlük de yok. Uydurukça diye çamur atmaya çalışıp sonra başarılı olamıdığınızı görünce de çarpıtmak için uğraşıp durdunuz. Sizde utanma da yok zaten. Her siteye arama bölümünde sözü çarpıtmaya çalıştığınız anlamda hem yönlendirmeye çalışmak hem de yalan yüzünü göstermek için uğraşıp duruyorsunuz. Bana takıntılı diyordunuz ya siz takıntılı olmasaydınız benimle ve sözle uğraşmazdınız. İşiniz gücünüz yalan dolan.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen bilimdan » 26 Kas 2017, 21:11

Türkeröz yazdı:Bana takıntılı diyenlere bakın, ben sizin takıntılarınızı görmüyorum sanki. Sizde tutarlılık da yok, dürüstlük de yok. Uydurukça diye çamur atmaya çalışıp sonra başarılı olamıdığınızı görünce de çarpıtmak için uğraşıp durdunuz. Sizde utanma da yok zaten. Her siteye arama bölümünde sözü çarpıtmaya çalıştığınız anlamda hem yönlendirmeye çalışmak hem de yalan yüzünü göstermek için uğraşıp duruyorsunuz. Bana takıntılı diyordunuz ya siz takıntılı olmasaydınız benimle ve sözle uğraşmazdınız. İşiniz gücünüz yalan dolan.
Yönlendirmeyi yapan Google. Vikipedide böyle bir yönlendirme yok. Google böyle bir yönlendirme yaparken PAÜ'nün sözlüğüne bu kelimeden dolayı laf ediyorsun.
  • 0

bilimdan
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen Türkeröz » 26 Kas 2017, 22:28

bilimdan yazdı:
Türkeröz yazdı:Bana takıntılı diyenlere bakın, ben sizin takıntılarınızı görmüyorum sanki. Sizde tutarlılık da yok, dürüstlük de yok. Uydurukça diye çamur atmaya çalışıp sonra başarılı olamıdığınızı görünce de çarpıtmak için uğraşıp durdunuz. Sizde utanma da yok zaten. Her siteye arama bölümünde sözü çarpıtmaya çalıştığınız anlamda hem yönlendirmeye çalışmak hem de yalan yüzünü göstermek için uğraşıp duruyorsunuz. Bana takıntılı diyordunuz ya siz takıntılı olmasaydınız benimle ve sözle uğraşmazdınız. İşiniz gücünüz yalan dolan.
Yönlendirmeyi yapan Google. Vikipedide böyle bir yönlendirme yok. Google böyle bir yönlendirme yaparken PAÜ'nün sözlüğüne bu kelimeden dolayı laf ediyorsun.

Hâlâ google üzerinden sözlük bozuntunuzu mu dürüst çıkarmaya çalışıyorsunuz? Yanlışınıza doğru dememi beklemeyin. Ben boşuna demiyorum saman altından su yürütenler diye. Şimdi Google üzerinden kandırmaya başlamak olmuş. Sizler milleti kandırmak için her türlü uğraşıyorsunuz ve yine aaa bakın bu bunu gösteriyor diye aynı oyunlarınıza devam ediyorsunuz. Dürüst çıkarmaya çalıştığınız sözlük bozuntunuzu da nesnel kaynakmış gibi boşuna göstermeye çalışmayın.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen bilimdan » 27 Kas 2017, 08:56

Türkeröz yazdı:
bilimdan yazdı:

Hâlâ google üzerinden sözlük bozuntunuzu mu dürüst çıkarmaya çalışıyorsunuz? Yanlışınıza doğru dememi beklemeyin. Ben boşuna demiyorum saman altından su yürütenler diye. Şimdi Google üzerinden kandırmaya başlamak olmuş. Sizler milleti kandırmak için her türlü uğraşıyorsunuz ve yine aaa bakın bu bunu gösteriyor diye aynı oyunlarınıza devam ediyorsunuz. Dürüst çıkarmaya çalıştığınız sözlük bozuntunuzu da nesnel kaynakmış gibi boşuna göstermeye çalışmayın.
Sözlük bozuntusu mu? O kadar lehçenin ve dilin sözlüğü yapılıyor, sen bir tek buzlaqquşu kelimesi üzerinden yapılan işe çamur atıyorsun. Sen kimsin ki? Haddini bil. haddini!
  • 0

bilimdan
Türkçeséver
Türkçeséver

Dön Bétikler, sözlükler

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'