Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

recent

Yéñi sözcük türetim çalışmaları ile önerileri içerir.

Ynt: recent

İletigönderen Le Qabaq » 30 Mar 2012, 22:37

Bengitaşlarındili yazdı:Her ne kadar Türükçä ile ilgili sözlerinize kızmış olsam da yazdığınız bunca doğrudan sonra hakkınızı teslim edeceğim. Ama bu boy sunduğum anlamına gelmez. Paylaştığınız bilgiler doğruyu ortaya serer niteliktedir, sağ olun.
Ben şahıslara değil fikirlere göre yorum yapmaya ve cevap yazmaya çalışıyorum. Siz de öyle yapmayı dener misiniz?
  • 0

Le Qabaq
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 14

İletigönderen Bengitaşlarındili » 30 Mar 2012, 22:39

Le Qabaq yazdı:Ben şahıslara değil fikirlere göre yorum yapmaya ve cevap yazmaya çalışıyorum. Siz de öyle yapmayı dener misiniz?
Deneyelim bakalım
  • 0

Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 0

İletigönderen datadeveb » 15 Tem 2020, 16:50

DLT'de SONUK sözcüğü var.

Sonuk: son, bir şeyin sonu·III, 107

Olarak tanımlanmış.
  • 0

Çok dil bilgisi olan birisi değilim. Hakkınızı helal edin.

Kelime-i Tevhid söyleyelim. Çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyalım, onunla edim "amel" edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ kabul etsin.

Canlı yazışmalar > OTK: https://discord.gg/ZrDbZgd
Üyelik görseli
datadeveb
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 978

Önceki

Dön Sözcük Türetme, Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 17 konuk

Reputation System ©'