Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

parola

Yéñi sözcük türetim çalışmaları ile önerileri içerir.

Ynt: parola

İletigönderen Bengitaşlarındili » 31 Mar 2012, 14:17

Oktay D. yazdı:Bir anlık dikkatsizliği böyle haksızca eleştirmekten zevk mi alıyorsunuz? Söylediniz, tamam dedik işte.

"Elimde değil, bu tür konularda son derece vukuatlı bir site bu site... "
  • 0

Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 0

İletigönderen Oktay D. » 31 Mar 2012, 14:38

Siz bu türden haksız eleştirileri eñ baştan beri yapıyorduñuz, vukuatlılık değil. Yapıcı olmak istiyorsanız güzellikle eksiği/yañlışı dile getirirsiñiz, biz de o eksiği/yañlışı gideririz. Sanki bir şey denildi de yérlik olarak "hayır olmaz!" demişiz gibi "vukuatlı" diyorsuñuz...
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 5649

İletigönderen BARIÞ » 06 Nis 2012, 13:38

Oktay D. yazdı:Ben değiştirmiştim, gözümden kaçmış; düzelteceğim (sormaca da açacağım). Düzeltirken de birçok karşılığı gözden geçireceğim.

Oktay arkadaşım belli ki işin çok ama yapman gerekeni, vadettiğini yapmalısın artık!!!!!!
  • 0

Üyelik görseli
BARIÞ
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 14

İletigönderen Bengitaşlarındili » 06 Nis 2012, 21:27

BARIŞ yazdı:Oktay arkadaşım belli ki işin çok ama yapman gerekeni, vadettiğini yapmalısın artık!!!!!!

Oktay D. yazdı:Siz bu türden haksız eleştirileri eñ baştan beri yapıyorduñuz, vukuatlılık değil. Yapıcı olmak istiyorsanız güzellikle eksiği/yañlışı dile getirirsiñiz, biz de o eksiği/yañlışı gideririz. Sanki bir şey denildi de yérlik olarak "hayır olmaz!" demişiz gibi "vukuatlı" diyorsuñuz...

Bakın Barış beyin de dediği üzere o yanlışı hala değiştirmemişsiniz, bu noktada kasıt aramamak, vukuat sezmemek inanın çok zor oluyor. Açarsözümüzü geri isteriz.
  • 0

Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 07 Nis 2012, 10:31

Ya hu kaç haftadır yollardayım, kendi bilgisayarımdan bile bağlanıyor değilim, geñel ağım aşırı kısıtlı. Eğer bir işi hemen yapamayacak durumdaysam zorlamanıñ ne añlamı var? Uygun koşullarda tabi ki yapacağım, yapmayacağım mı dedim? Bunda kasıt aramañız, siziñ fesatlığıñızdır.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Le Qabaq » 07 Nis 2012, 13:59

Oktay D. yazdı:Ya hu kaç haftadır yollardayım, kendi bilgisayarımdan bile bağlanıyor değilim, geñel ağım aşırı kısıtlı. Eğer bir işi hemen yapamayacak durumdaysam zorlamanıñ ne añlamı var? Uygun koşullarda tabi ki yapacağım, yapmayacağım mı dedim? Bunda kasıt aramañız, siziñ fesatlığıñızdır.
Forumda bu işleri yapabilen tek yönetici siz misiniz?
  • 0

Le Qabaq
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 13

İletigönderen Bengitaşlarındili » 07 Nis 2012, 17:25

Oktay D. yazdı:Ya hu kaç haftadır yollardayım, kendi bilgisayarımdan bile bağlanıyor değilim, geñel ağım aşırı kısıtlı. Eğer bir işi hemen yapamayacak durumdaysam zorlamanıñ ne añlamı var? Uygun koşullarda tabi ki yapacağım, yapmayacağım mı dedim? Bunda kasıt aramañız, siziñ fesatlığıñızdır.
Koşullarınızı bilmeden oy bildirdiğim için sizi orunsuz yazgarmış olabilirim, geçiriniz, ancak bu yanlışı tek düzeltebilecek kişinin siz olduğuna inanmak güç. Dahası, bir doğruyu yok edip yanlışı onun yerine geçirmenin an, o yanlışı tekrar düzeltip doğruyu yerine koymanın zaman meselesi edilmesi canımızı sıkıyor. Bunu dile getirme hakkımız da baki. Ama belirttiğiniz nedenler ile size daha çıdamlı olabiliriz :)
  • 0

Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 07 Nis 2012, 22:25

Le Qabaq yazdı:Forumda bu işleri yapabilen tek yönetici siz misiniz?

Ben, Gökbey Uluç ma toygun varız ancak öyle dönemler oluyor ki üçümüz de bu işlere bakamıyoruz. Bazen de üçümüz birden bakıyoruz. Üçümüz de ayrı ülkelerde olup zaten birbirimizle bile iletişime geçmeden, yapılması géreken işi kim yapabiliyorsa o yapmaya girişiyor :)
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Bengitaşlarındili » 09 Nis 2012, 12:43

Hala gizsöz uyduruğunun açarsöz karşılığına çevrilmesini bekliyoruz, takipçisiyiz.
  • 0

Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Kuşhan » 09 Nis 2012, 13:50

Ayrıca el atmışken « Yanıtla #24 : Bugün,...» bölümündeki "Yanıtla"yı da "Yanıt" olarak değiştirebilirseniz iyi olur.
  • 0

Üyelik görseli
Kuşhan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 19

İletigönderen Bengitaşlarındili » 27 Nis 2012, 23:58

Hala YOLLARDA MISINIZ?
Hala Gizsöz saçmalığınızda ısrarcı mısınız?
Bilinki sizi Ortak Türkçe düşmanı ilan etmek üzereyim.
  • 0

Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 28 Nis 2012, 00:40

Çeviri dosyaları bir tane değil ki bir sürü, hangisinde neyin olduğunu bilmiyorum; tek tek dosyaları açıp çeviri yapmak gereğindeyim. Kimi yerlerde açarsöz, kimi yerlerde gizsöz, kimi yerlerde de şifre/parola bulunuyor şu ânda. Ancak büyük ölçüde çevirileri düzelttiğimizi sanıyorum. Öte yandan zamanımıñ çoğunu doğabilimine vérmek zorundayım.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Toygun » 28 Nis 2012, 01:53

Bengitaşlarındili yazdı:Hala YOLLARDA MISINIZ?
Hala Gizsöz saçmalığınızda ısrarcı mısınız?
Bilinki sizi Ortak Türkçe düşmanı ilan etmek üzereyim.

Kimin Türkçe düşmanı, kimin Türkçe dostu olduğuna ilişkin bir dizelge paylaşın da sizin gibi ulu bir fetva makamını sık sık rahatsız etmek ayıbında bulunmayalım.
  • 0

Üyelik görseli
Toygun
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu

Değerleme: 1319

İletigönderen Türkeröz » 24 Oca 2013, 18:43

eğer "giriş yap" sözü kullanılmaya başlandıysa o zaman "şifre/parola" sözüne de "girişlik" denilebilir.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 560

İletigönderen mehmetö » 16 Oca 2020, 19:59

Kaya Türkay'ın Özleştirme Kılavuzu'ndan

gizsöz
parola

kipsöz