Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Esenlikler

Dil ile ilişkili olan, öbür ulamlarla uyuşmayan géñel yazışmaları içerir.

Esenlikler

İletigönderen Hakan KutluTürk » 18 Oca 2017, 07:37

Esenlikler dilerim.
Yıllardır Yazışmalık Ağınızı severek izliyorum, yararlanıyorum. Çalışmalarınız çok güzel, en içten dileklerim ile kutluyorum.
Yanlış anlaşılmayacaksa, kabalık etmiş olmaz isem bir dileğim vardır.

Türklere öz Türk Toplumsal Ağı Oluşturduk. Bu ağı oluştururken turkcesivarken.com dan yararlandım çevirilerde. Yarın gün içerisinde ağ da Türkçesi Varken için özel duyuru çiğarı oluşturacağım.

Sizden dileğim ülegü (destek) olmanız, sizden yetkin kişi/lerin Toplumsal Ağ'ımızda Yönetici Takımında olması.

Türk Acun Ağı - Türk Bile - www.turkbile.com
Ne için bile diyecekseniz, "bile" bütün Türk Acunun da ortak sözcük, günümüz söylenişi "ile" Türk Bile Türk İle anlamındadır.
Esenlikler diliyorum.
  • 0

Türkçe Türkün Ses Bayrağıdır
Görsel
Üyelik görseli
Hakan KutluTürk
İlgili
İlgili

Değerleme: -28

Ynt: Esenlikler

İletigönderen kuluduk » 18 Oca 2017, 08:55

Alanadı çok saçma olmuş; withturk gibi bir alanadı ne kadar manasız ise bu da öyle.
Ayrıca sırf birkaç terim kullanıldı diye burada böyle site reklamı yapılabiliyor mu? Mesela şimdi ben de bir ticarî site açsam ve parola yerine açarsöz falan yazsam burada reklam yapabilir miyim? (Katılım bugün, ileti sayısı: 1, ilk ve tek iletisi: reklam)
Sadece "Kutlu olsun. Selamlar." yazan bir kadın profiline "Burada it, kopuk, bayan ya da bay avcıları benzeri türevler barınamayacaklar" şeklinde cevap yazmışsınız ama bunu yazdığınız iletide kocaman iki gülen yüz şekli var, bana manidar gözüktü.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 164

İletiThis post was deleted by kuluduk on 18 Oca 2017, 08:56.

İletigönderen Hakan KutluTürk » 18 Oca 2017, 09:10

Senin gibiler yalnız olumsuz eleştirmekten başka bir iş etmezler. Destek (ülegü) olmayacağınız gibi köstek olursunuz.
Manidar gelen nedir bilmem. Ad saçma değil, senin kulağına sıradışı geliyor.
Niyetim reklam değil, ülegü!
Ağ Yöneticileri bunu reklam olarak algılayacaklar ise saygı duyarım, kızmam, gene bu ağdan yararlanmaya, öğün öğün konulara katılmaya çalışırım!
  • 0

Görsel
Üyelik görseli
Hakan KutluTürk
Hakan KUTLUTÜRK
İlgili
İlgili

İletigönderen cingelek » 18 Oca 2017, 10:18

Serap: -Kutlu olsun. Selamlar.
Hakan: -Sağ olun, esen olsun. Burada it, kopuk, bayan ya da bay avcıları benzeri türevler barınamayacaklar
(Bu arada Hakan yönetici olduğu için her profile erişimi vardır, başka bayan avcılarına meydanı bırakmayacaktır. Hatta özeldeki yazışmalara bile dalabilecektir.)
  • 0

cingelek
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 160

İletigönderen Oktay D. » 18 Oca 2017, 15:29

Arkadaşlar niye ortalığı gériyorsuñuz? Yapıcı olmayan gérgin düşünceleri kendi sayfañızda, twitter, facebook adresleriñizde, ekşi veya inci sözlük gibi yérlerde dile getiriñ, burası onuñ yéri olmasın. Beğenmeyen eksiyi basıp geçsin, gerip gerilmeye ne gérek vardı?

Dipçe: reklam olup olmadığı, bu reklamıñ sakıncalı olup olmadığı yönetim içinde değerlendirilerek bu başlığıñ akıbeti soñuçlandırılacaktır. Şimdilik bir şey yapılmayacak.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 3604

İletigönderen cingelek » 18 Oca 2017, 15:32

Oktay D. yazdı:Arkadaşlar niye ortalığı gériyorsuñuz? Yapıcı olmayan gérgin düşünceleri kendi sayfañızda, twitter, facebook adresleriñizde, ekşi veya inci sözlük gibi yérlerde dile getiriñ, burası onuñ yéri olmasın. Beğenmeyen eksiyi basıp geçsin, gerip gerilmeye ne gérek vardı?

Dipçe: reklam olup olmadığı, bu reklamıñ sakıncalı olup olmadığı yönetim içinde değerlendirilerek bu başlığıñ akıbeti soñuçlandırılacaktır. Şimdilik bir şey yapılmayacak.
Adam buraya reklam yapmaya gelmiş. Yarın öbür gün bir eskort sitesine birisi bu siteden bulduğu üç-beş kelimeyi yazıp burada reklam etse buna da mı ses çıkarmayacağız?

Neden reklam olduğu konusuna gelince site doğrudan doğruya dil ile alakalı bir site değil. Mesela bir sözlük veya gramer sitesi olsaydı reklam sayılmayabilirdi (ki kendim o tip sitelere bile çok defa bağlantı vermek yerine onları ismen yazıp geçiyorum).
  • 0

cingelek
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 160

İletigönderen Hakan KutluTürk » 18 Oca 2017, 20:27

Oktay D. yazdı:Arkadaşlar niye ortalığı gériyorsuñuz? Yapıcı olmayan gérgin düşünceleri kendi sayfañızda, twitter, facebook adresleriñizde, ekşi veya inci sözlük gibi yérlerde dile getiriñ, burası onuñ yéri olmasın. Beğenmeyen eksiyi basıp geçsin, gerip gerilmeye ne gérek vardı?

Alqış ederim Oktay Bey, amacım gerçekten reklam değil, samimiyetle iş birliği, destek idi.
Kendi kabalıklarım için ben Yazışmalığınıza, Yönetim kadronuza özür diliyorum

Dipçe: Kendi kaba yazılarımı sildim, kimse ile meselem yok, niyetim burayı germek ve kalitesini bozmak değil.
Esenlikler
  • 5

Görsel
Üyelik görseli
Hakan KutluTürk
Hakan KUTLUTÜRK
İlgili
İlgili

İletigönderen gajja » 18 Şub 2017, 20:29

Oktay D. yazdı:Beğenmeyen eksiyi basıp geçsin, gerip gerilmeye ne gérek vardı?
Beğenmeyen eksiyi basıp geçsin dedikten sonra, görmekten rahatsız olduğunuz iletileri eksilediğinizde neden eksilediğinizi sorgulayan bir yönetici, çok ilginç.

Ayrıca yukarıda reklam edilen siteye girip son üyelerdeki profillere baktığınız zaman Hakan Kutlutürk adıyla yazan şahsın bütün bayan profillerinin duvarında gözüküyor olması da ilginç. Hani yukarıdaki eleştiriler var ya, onları kanıtlıyor gibi.
  • 0

gajja
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 34

İletigönderen Oktay D. » 18 Şub 2017, 22:14

Beni başka yérlikteki olanlar ilgilendirmiyor, koca internetiñ ahlak bekçiliğini yapamam, yetişemem her şeye. Benim kendi işim gücüm var, herkes gibi. Burada ithamlar veya beğenmezlikler üzerinden üye mi silmeliyiz? Yargıç mıyız biz? Burada olanlara bakarım, burada bir şikâyet olursa üyeye gérekli işlemi yaparız. Her gelen kişiniñ geçmişini yaptıklarını inceleyemeyiz. Siz üye olurken siziñ başka yerlerdeki yaptıklarıñıza bakmadık. Burada yaptıklarıñıza bakıyoruz sadece.

Siz yüz yüze tartışmalarda, karşıñızdakine ve yoldan geçen alakasız insanlara olumsuz şeyler söyleyip duruyor musuñuz? Başkalarını gerince nasıl vérimli tartışmayı bekliyorsuñuz? Eksileme var diye bunu suistimal étmeñiziñ ne añlamı var?

Eksiyi elbette beğenmediğiñizde kullanabilirsiñiz, ancak her gelen yéñi üyeyi niye eksiliyorsuñuz? Bu tür davranışları kuralla düzenlemekle niye uğraşalım? Biz burada Türkçe tartışmaya geldik, siz çocuk gibi bunları tartışıyorsuñuz. İşiñiz gücüñüz yok mu? Germeyiñ insanları, ayıp.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 3604

Dön Géñel yazışma

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 2 konuk

Reputation System ©'