• avatar

  YAZIŞMALIK 2007-2012 yayınlandı! Daha béğeni yapılmamış.

  tarafından 27 Mayıs 2012 gününde yazıldı, 727 kéz okundu.
  Bu yazıdaki görüş ve tümceleriñ sorumluluğu, yazarıñ kendisinde olup, burada yér almasıyla Türkçesi Varken Topluluğu'nuñ Türkçecilik açısından çoksesli bir yérlik olması amaçlanmıştır.

  Bu bétik, dil üzerine yapılan yazışmaları içerir. Yazışmalarıñ tümü birbirinden bağımsız olup; günay, önem sırasına konmamıştır.

  İçerik, turkcesivarken.com/yazismalik yérliğinden sağlanmıştır. Yérliğiñ kuruluş yılı olan 2007’den başlayarak, günümüz 2012 yılına dek yazılmış olan, okuyucuyu doyurucu nitelikteki yazılar derilmiştir. Sözcük türetimi, köken açıklaması gibi başlı başına bétik oluşturabilecek ulamlar es géçilmiştir.

  Amaç, önemli yazışmaları somut olarak sunmak, elde étmek isteyenlere ulaştırmaktır. Béş yıl süresince yazılanları, eñ azından özetini okumak isteyen yéñi dil séverlere kılavuz olarak vérmektir. Dille, yalñızca diplomalı kişileriñ déğil de, ilgilileriñ de uğraşabileceğini göstermektir.

  Bétik, Azerbaycan’da yayınlanıp satışa sunuldu. Türkiye’den édinmek isteyenleriñ özel ileti, eñ azı ulatı yoluyla kavşıtlarını (adreslerini) bildirmeleri gerekiyor. Gönderi yoluyla diledikleri yére ulaştırılacaktır.

  Asya, Avrupa ülkelerinden isteyen olursa, yine ulatı (posta) yoluyla kendilerine ulaştırılacaktır.

  ulucname@gmail.com
  (0090) 0539 923 54 99 Türkiye
  (00994) 055 519 47 80 Azerbaycan

  Dileyenler kitapstore.com üzerinden de sipariş vérebilirler:

  http://www.kitapstore.com/Magaza/Urun/277578/Kitap/Kisisel-Yayinlar/Yazismalik-Dil-Uzerine-Yazismalar/

  <b>Değerleme:</b>

yukarı çık